22.6 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

W USA rosną koszty życia. Wszystko przez inflację

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Amerykanie muszą średnio wydać ponad 10 tysięcy dolarów rocznie więcej na utrzymanie w porównaniu do 2021 roku. Powodem są wyższe koszty ze względu na inflację, która spowodował wzrost cen podstawowych produktów.

 

W pierwszej kolejności ekonomiści wymieniają żywność i opłaty za dom. Według opublikowanego niedawno raportu, większość amerykańskich gospodarstw domowych musi wydać dodatkowe 10 tysięcy dolarów lub więcej, aby pozwolić sobie na te same produkty, które nabywali ponad dwa lata temu.

Koszty życia różnią się w zależności od stanu, podobnie jak koszty inflacji. Nawet w najbardziej przystępnych cenowo stanach, takich jak Arkansas, Maine i Oklahoma, przeciętne gospodarstwo domowe nadal musi wydać ponad 8 tysięcy dolarów więcej, aby zaspokoić swoje potrzeby w porównaniu ze styczniem 2021 roku.

Według raportu, ze wszystkich stanów, gospodarstwa domowe w Kolorado mają się najgorzej. Roczny koszt ostatniej inflacji wynosi dla nich 14 995 dolarów. W stolicy USA, Waszyngtonie kwota ta jest jeszcze wyższa. Rodziny muszą tam wydać 17 109 dolarów, aby utrzymać się na poziomie z początku 2021 roku.

Mieszkańcy Illinois na wydatki średnio muszą przeznaczyć więcej 11 566 dolarów.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520