20.7 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Prezydent Duda: Bezpieczeństwo wybrzeża, portów i infrastruktury ma kluczowe znaczenie dla Polski

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Andrzej Duda podkreślił w piątek w Gdyni, że zachowanie i bezpieczeństwo wybrzeża, portów i infrastruktury ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Polski. W związku z trwającą na Bałtyku 53. edycją manewrów Baltops prezydent odwiedził Centrum Operacji Morskich.

W Dowództwie Marynarki Wojennej prezydent odbył odprawę z admirałem Krzysztofem Jaworskim dowódcą Centrum Operacji Morskich – Dowództwa Komponentu Morskiego.

 

„Przygotowujemy się do jakichkolwiek działań zaczepnych ze strony rosyjskiej. Wszyscy wiemy, że niestety, zwłaszcza w ciągu ostatnich miesięcy od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę, mamy bez przerwy do czynienia z rosyjskimi prowokacjami. Przede wszystkim prowokacjami lotniczymi, właśnie głównie w rejonie Morza Bałtyckiego” – powiedział prezydent na briefingu prasowym. Zaznaczył, że to bardzo ważne, bo wszyscy pamiętają, iż II wojna światowa rozpoczęła się właśnie od ataku niemieckiego okrętu na Westerplatte i ataku niemieckich sił powietrznych na Wieluń.

 

Prezydent podkreślił, że Bałtyk ma znaczenie kluczowe. „To są także nasze porty morskie, nasza infrastruktura krytyczna. To jest zachowanie możliwości handlu i możliwości dostaw także wsparcia bojowego i militarnego właśnie drogą morską, gdyby zaszła taka potrzeba” – mówił Duda. Podkreślił, że zachowanie i bezpieczeństwo wybrzeża, portów i infrastruktury ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Polski. (PAP)

 

kszy/ mok/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520