9.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Prezydent Andrzej Duda otworzył charytatywny slalom na Kasprowym Wierchu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę otworzył 10. charytatywny Slalom Maraton na Kasprowym Wierchu, zjeżdżając na nartach wraz z podopiecznymi fundacji Handicap Zakopane.

Otwierając zawody, prezydent podziękował za zaproszenie do wzięcia w nich udziału.

„To ogromny zaszczyt i przyjemność dla mnie, że po raz kolejny mogłem objąć ten Slalom Maraton prezydenckim patronatem. Ogromnie dziękuję za jego zorganizowanie. Tak się w tym roku poskładało i aura też tak spowodowała, że ten odbywa się wyjątkowo na świętej górze polskich narciarzy, na Kasprowym Wierchu, na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce, więc wyzwanie jest wielkie” – powiedział prezydent Andrzej Duda na szczycie Kasprowego Wierchu.
Zaznaczył, że każda rehabilitacja dzięki sportowi sprawia zawodnikom przyjemność i powoduje, że narty są żywiołem podopiecznych fundacji.
„Oni uprawiają narciarstwo w zimie, w lecie jeżdżą na rowerach, biegają – to jest ich żywioł. Dzięki temu doskonalą się, mają wielką przyjemność i radość życia” – mówił prezydent.
Po uroczystym otwarciu zawodów prezydent złożył podpis na swoim numerze startowym i na nartach, które zostaną przeznaczone na licytację, a pozyskane fundusze wesprą działalność fundacji.
Pomysłodawczyni charytatywnego slalomu, olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz, dziękując prezydentowi za objęcie patronatu nad wydarzeniem, zaprosiła go na przyszłotygodniowe zawody w narciarstwie alpejskim zawodników z niepełnosprawnościami intelektualnymi Virtus na Kasprowym Wierchu.
W ubiegłych latach charytatywny Slalom Maraton odbywał się w ciągu trwających non stop przez 12 godzin zjazdów na Polanie Szymoszkowej. W zawodach, oprócz podopiecznych fundacji, brali udział czołowi polscy narciarze, próbując w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. W tym roku formuła zawodów jest inna – każdy z zawodników zjeżdża siedem razy, a najlepszy czas brany jest pod uwagę w klasyfikacji.
Fundacja Handicap Zakopane od 2014 r. prowadzi całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe w dyscyplinach zimowych i letnich dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Ponadto organizuje obozy sportowo-rehabilitacyjne, zawody i imprezy i włącza swoich podopiecznych do rywalizacji sportowej.(PAP)

 

Autor: Szymon Bafia

 

szb/ joz/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520