9.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Poznań/ Uniwersytet Przyrodniczy przygotował fotele do karmienia niemowląt i przewijaki

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Fotele do karmienia niemowląt i przewijaki zainstalował w niektórych swoich obiektach Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Mają wesprzeć studentów łączących zdobywanie wyższego wykształcenia z rolą rodzica.

Biuro prasowe uczelni poinformowało, że z foteli odseparowujących od otoczenia mogą też korzystać osoby nadwrażliwe.

„Coraz częściej w przestrzeniach uniwersyteckich przebywają studenci i studentki, którzy łączą zdobywanie wyższego wykształcenia z rolą rodzica. Stworzenie na uczelni warunków wspierających równoczesne pełnienie obu tych funkcji to potrzeba, na którą wskazywały m.in. wyniki badania z zakresu równego traktowania w miejscu pracy i nauki. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu odpowiada na te potrzeby poprzez zaproponowanie miejsc przystosowanych dla rodziców z małymi dziećmi” – poinformowała uczelnia.
Kupione zostały przewijaki naścienne i wyciszające fotele mogące służyć do karmienia. Przewijaki są na parterze głównego budynku uniwersytetu. Zamontowano je w przestronnych kabinach w toalecie damskiej i męskiej.
„Wprowadzenie tych udogodnień pokazuje, że uniwersytet dba nie tylko o rozwój intelektualny, ale również o codzienne potrzeby swojej społeczności akademickiej” – poinformowała kierowniczka Centrum Wsparcia i Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Karolina Salis-Maciejewska.
Z myślą o studentkach-rodzicach w Collegium Maximum i w Biocentrum stanęły specjalne fotele do karmienia niemowląt. „Wraz z dotychczas zaaranżowanymi strefami relaksu tworzą one przytulne, zaciszne miejsca, by na dłuższą chwilę odseparować się od dźwięków otoczenia, wyciszyć siebie lub małe dziecko” – powiedziała Salis-Maciejewska.
Uczelnia podkreśliła, że z foteli mogą także korzystać osoby nadwrażliwe, które potrzebują momentu wyciszenia i odseparowania od zgiełku uczelnianego życia. „To czynnik istotny dla zachowania zdrowia psychicznego studentów i jasny sygnał, że uczelnia staje się miejscem otwartym i dostosowanym do różnorodności potrzeb swojej społeczności” – podał uniwersytet.
Pieniądze na stworzenie warunków do studiowania dla rodziców małych dzieci pozyskano w ramach projektu „Doskonałość dydaktyczna uczelni”. (PAP)

 

Autor: Rafał Pogrzebny

 

rpo/ joz/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520