-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Prezydenckie ambicje Hołowni

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Uważam, że są duże szanse na start i na sukces marszałka Sejmu Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich w 2025 r.; po okresie ciężkiej pracy jako marszałek Sejmu, będzie jeszcze bardziej predestynowany i przygotowany do walki o ten urząd – powiedział w Studiu PAP wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko (Polska 2050-Trzecia Droga).

Kobosko był w środę pytany był m.in. o to, czy marszałek Sejmu Szymon Hołownia będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2025 roku.
„Zobaczymy, co będzie w roku 2025, kto będzie startował w wyborach prezydenckich. Nie wiemy, jakie to będzie grono i po stronie naszej opozycyjnej, i po stronie Prawa i Sprawiedliwości, kogo oni wystawią” – mówił Kobosko.
„Marszałek Hołownia wielokrotnie mówił o swoich ambicjach ponownego startu w wyborach prezydenckich. Ja mu tego życzę. Uważam, że po tym okresie ciężkiej pracy jako marszałek Sejmu będzie jeszcze bardziej predestynowany i przygotowany do tego, by skutecznie powalczyć o urząd prezydenta” – ocenił Kobosko.
Zapytany o szanse na start Hołowni w wyborach w 2025 r., opdarł: „Uważam że są duże”. „Na start i na sukces” – dodał.
Hołownia kandydował w wyborach prezydenckich w 2020 roku, otrzymując w pierwszej turze 13,87 proc. głosów. Był to trzeci wynik spośród jedenastu kandydatów. Do drugiej tury przeszli wówczas: ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Cała rozmowa dostępna jest pod adresem: https://www.pap.pl/aktualnosci/gosc-studio-pap-michal-kobosko oraz na www.wideo.pap.pl. (PAP)

 

Autor: Adrian Kowarzyk

 

amk/ sdd/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520