8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Pozew przeciw Snapchat za zbieranie danych biometrycznych mieszkańców Illinois

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mieszkańcy Illinois złożyli pozew przeciw Snapchat za naruszenie stanowej ustawy o ochronie danych biometrycznych. W dokumencie jaki wpłynął na początku maja do sądu okręgowego Dystryktu Północnego Illinois zarzucono sieci społecznościowej zbieranie informacji bez zgody użytkowników.

 

Pod pozwem podpisało się dwoje użytkowników Snapchat, Adrian Coss i Maribel Ocampo. Twierdzą oni, że platforma mediów społecznościowych, która pozwala użytkownikom komunikować się za pomocą krótkich filmów i obrazów zwanych „snapsami”, gromadzi, przechowuje i udostępnia unikalne rysy twarzy oraz głosy użytkowników bez wcześniejszego podania wymaganych informacji o tym, w jaki sposób będą one wykorzystywane i jak długo.

W pozwie zwrócono szczególnie uwagę na jedną opcję tzw. soczewek Snapchat, które umożliwiają użytkownikom zrobienie testu i wybranie odpowiedniej formy modyfikującej rysy twarzy za pomocą efektów specjalnych.

Ustawa o ochronie danych biometrycznych Illinois zabrania firmom i różnym prywatnym instytucjom zbierania i gromadzenia takich danych bez zezwolenia obywateli. Dane te nie mogą być też sprzedawane ani wymieniane. Jeżeli Snapchat zostanie uznany winnym złamania tej ustawy to każdy jego użytkownik w Illinois może otrzymać odszkodowanie do 5 tysięcy dolarów.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520