32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Poseł Lewicy proponuje minimalną emeryturę w wysokości ponad 4 tys. zł!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zdaniem Pawła Kampy, kandydata Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego w okręgu opolsko-dolnośląskim, w ciągu najbliższej kadencji europarlamentu należy wprowadzić minimalną emeryturę we wszystkich krajach UE w wysokości tysiąca euro.

Paweł Kampa jest jedynym kandydatem Nowej Lewicy z województwa opolskiego startującym w wyborach do PE z listy tego ugrupowania w okręgu obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Kampa przedstawił swoją propozycję wprowadzenia do końca najbliższej kadencji na terenie wszystkich państw UE minimalnej emerytury w wysokości tysiąca euro.

„Unii Europejskiej potrzeba nowej wizji dla przyszłych pokoleń, impulsu który na nowo sprawiłby, że obywatele Europy mogliby uwierzyć, że Unia Europejska jest dla nich. Taką perspektywą może stać się Wspólna Polityka Demograficzna. Zanim jednak ją opracujemy, zacznijmy od konkretnego projektu – wyrównywaniu poziomów życia we Wspólnocie. Wprowadzenie w ciągu kilku lat minimalnej emerytury w całej Unii to jeden z kroków w tym kierunku” – powiedział kandydat do PE.

Według niego, od kilku lat jesteśmy świadkami wyrównywania cen w koszyku podstawowych artykułów na terenie UE, jednak w przypadku świadczeń socjalnych, nadal są widoczne rozbieżności pomiędzy poszczególnymi państwami. W jego ocenie, minimalna emerytura pozwoli na likwidację tych nierówności i da szansę na godne życie dla rosnącej populacji osób na emeryturze.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 9 czerwca. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520