23.2 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Portugalia: W Lizbonie kelnerzy dostają elektroniczne napiwki – przez aplikację

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W kilku lizbońskich restauracjach goście, którzy ze względu na pandemię nie korzystają z gotówki, mogą dawać kelnerom napiwki w wersji elektronicznej. Przy pomocy specjalnej aplikacji mogą przekazać od 2 do 100 euro.

Jak powiedział PAP ekspert gastronomiczny z Lizbony Miguel Pinto, przekazywanie napiwków odbywa się przy pomocy aplikacji opracowanej przez portugalską spółkę Classihy. Dodał, że nowe rozwiązanie zostało wymuszone przez pandemię oraz obowiązujące restrykcje epidemiczne.

 

“Napiwki online są odpowiedzią na drastyczny spadek gotówki, jaka pojawia się w obrocie w placówkach gastronomicznych. Zdecydowana większość konsumentów płaci dziś kartą, unikając dotykania banknotów i monet, które mogą być potencjalnym +przekaźnikiem wirusa+” – wyjaśnił Pinto.

 

Portugalski ekspert gastronomiczny uważa, że wraz z dobrym przyjęciem nowego rozwiązania, “korzystnego dla klientów i kelnerów”, elektroniczny napiwek na dobre zagości w portugalskich zakładach gastronomicznych w najbliższych latach.

 

“Pandemia wciąż trwa, a biznes restauracyjny pomimo licznych trudności musi sobie radzić na różne sposoby. Jednym z nich jest właśnie nowa aplikacja, która, jak uważa wiele osób z branży, zadomowi się i pozostanie w sektorze restauracyjnym na dłużej” – dodał Miguel Pinto.

 

Podobnego zdania jest dyrektor wykonawcza Classihy Ariane de Melo, według której korzystanie z elektronicznego napiwku przetrwa Covid-19, gdyż jest to funkcjonalne, ale i łatwe w zastosowaniu rozwiązanie.

 

Melo powiedziała, że aplikacja Classihy już teraz posiada możliwość powiązania jej z kartami bankomatowymi, a także aplikacjami Apple Pay i Google Pay, a przekazane na elektroniczne konto pieniądze można wydać w transakcjach online lub wypłacić w formie gotówki.

 

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

 

zat/ kib/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520