23.2 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Populacja Kalifornii spada już trzeci rok z rzędu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Populacja Kalifornii spada trzeci rok z rzędu, budząc obawy o dość nieprzewidywalne skutki masowego exodusu mieszkańców Złotego Stanu do innych części Stanów Zjednoczonych.

W 2021 roku Kalifornia jako stan odnotowała pierwszy w historii odczyt danych populacyjnych, które wskazały, że liczba mieszkańców stanu kurczy się. W ciągu następnych dwóch lat ze stanu wyjechało ponad pół miliona osób, czyli 1,5% populacji.

Według danych U.S. Census Bureau najwięcej mieszkańców, nie tylko Kalifornijczyków, wybiera do zamieszkania stany, położone na południowym-wschodzie kraju. W latach 2021-2022 w Teksasie zamieszkało 670 000 nowych mieszkańców.

Najbardziej obleganym stanem jest Floryda, do której sprowadziło się w latach 2021-2022 670 000 nowych mieszkańców. Świeżych lokatorów przyciągają na Florydę koszty życia, m.in. wynajmu nieruchomości. Są tez tacy, którzy byli tu na wakacjach i spodobał im się klimat tego miejsca oraz pogoda. To jednak – jak twierdzi agent nieruchomości z Miami – wielkie złudzenie.

„Tak wiele osób przyjeżdża na tydzień lub dwa na wakacje i myślą, że ich życie będzie takie każdego dnia” – powiedział w styczniu Michael Bordenado.

Z kolei Teksas wybierano zazwyczaj, patrząc na statystyki przestępczości oraz ceny nieruchomości. Zwłaszcza Kalifornijczycy zdali sobie sprawę, że są w stanie spieniężyć swoje ciasne apartamenty w Kalifornii, a następnie za gotówkę kupić całe domy w Teksasie.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520