HomePOLSKA

Polski Związek Narciarski potwierdza: Synowie Jadwigi Emilewicz jeździli bez licencji

Polski Związek Narciarski potwierdza: Synowie Jadwigi Emilewicz jeździli bez licencji

Wnioski o wydanie licencji dla trzech synów byłej wicepremier trafiły do Polskiego Związku Narciarskiego 7 stycznia. Tego samego dnia licencje zostały wydane. Takie informacje przekazał tvn24.pl szef komisji licencyjnej PZN – informuje portal.

Portal tvn24.pl przypomniał w czwratek, że o brak licencji pytał Jadwigę Emilewicz dwa dni przed złożeniem wniosków, 5 stycznia, zaś zgrupowanie, w którym uczestniczyli jej synowie zakończyło się 6 stycznia, dzień przed wydaniem licencji.

 

W środę portal tvn24.pl napisał, że trzech synów byłej wicepremier wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Jak podał portal, licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarze tvn24.pl zadali o nie pytania. Do grupy osób uprawnionych do korzystania ze stoku została dopisana też sama Emilewicz.

 

Z kolei w czwartek tvn24.pl przekazał, że informacje te potwierdził przewodniczący komisji licencyjnej PZN Jakub Michalczuk. W rozmowie z portalem Michalczuk poinformował, że wnioski o przyznanie licencji synom Jadwigi Emilewicz “są datowane na 7 stycznia” i tego dnia licencje zostały przyznane i od tego dnia obowiązują.

 

“Po wglądzie do pełnej dokumentacji mogę potwierdzić, że 7 (stycznia – red.) mieliśmy u siebie wniosek i on został tego samego dnia wprowadzony do systemu. 6 (stycznia – red.) było wolne. Biuro nie pracowało, a kurierzy nie jeździli – wyjaśnił Michalczuk.

 

Według niego, aby uzyskać licencję, zawodnicy muszą posiadać aktualne orzeczenie lekarskie o zdolności do uprawiania sportu, trzeba też złożyć wypełniony wniosek i uiścić opłatę, a w przypadku niepełnoletnich zawodników dostarczyć podpisy rodziców.

 

Michalczuk przekazał portalowi tvn24.pl, że 7 stycznia około południa z warszawskiego klubu Deski przyszedł mail z tymi wszystkimi załącznikami, które “w formie papierowej dotarły do siedziby związku dzień lub dwa dni później”.

 

“Badania lekarskie i przelewy były datowane na 7 stycznia” – poinformował szef komisji licencyjnej PZN.

 

Portal tvn24.pl przypomniał, że Jadwiga Emilewicz informowała, że jej dzieci brały udział w zgrupowaniu w Suchem w dniach 2-6 stycznia.

 

(PAP)

 

reb/ mok/

COMMENTS