24.1 C
Chicago
niedziela, 19 maja, 2024

Pogoda wciąż bezlitosna dla Kalifornii. Stan wyjątkowy w 43 z 58 powiatów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kiedy pozostałości potężnej zamieci Nor’easter pogrzebały w śniegu Nową Anglię i Nowy Jork, burza atmosferyczna zrzuciła w środę na Kalifornię jeszcze więcej ulewnego deszczu – donosi Reuters. Pogoda spowodowała przerwy w dostawie prądu, liczne ewakuacje oraz zamknięcia dróg.

Po dwóch dekadach suszy Zachodnie Wybrzeże zostało dotknięte mokrym sezonem, ale okupionym wielką ceną, gdyż spowodował spustoszenie na drogach i zagroził domom na wybrzeżu w Orange County na południu Kalifornii.

„To było jak [przejście] z ognia do lodu i nie było żadnej ciepłej kąpieli pomiędzy” – powiedział gubernator Gavin Newsom, odnosząc się do dzikich pożarów, które szalały w Kalifornii zaledwie kilka miesięcy temu do jednej z najbardziej śnieżnych zim w historii.

Gubernator ogłosił stan wyjątkowy w 43 z 58 powiatów Kalifornii. Ponad 130 000 domów i firm pozostawało w środę bez prądu, według PowerOutage.us.

W ostatniej burzy zginęły 4 osoby – powiedział Newsom podczas wizytowania zniszczeń w miejscowości Pajaro, w środkowej Kalifornii, gdzie w sobotę doszło do przerwania wału przeciwpowodziowego, co z kolei zmusiły 2000 mieszkańców do ewakuacji.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520