14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Podczas lekcji wybuchł telefon komórkowy w plecaku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Podczas lekcji w szkole w Suchowoli (Lubelskie) zapalił się plecak. Według ustaleń wybuchł telefon komórkowy znajdujący się w środku. Nauczyciel zdążył ewakuować uczniów z sali i zaczął gasić pożar. Nikt nie ucierpiał.

Mł. bryg. Marcin Żulewski z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Zamościu w rozmowie z PAP przyznał, że po raz pierwszy zetknął się z taką interwencją podczas jego 20-letniej służby. „Do tej pory mieliśmy jedynie przypadek zapalenia się hulajnogi elektrycznej na klatce schodowej, do którego doszło w wyniku wybuchu akumulatora” – przekazał.

Zapytany, jak zachować się w tego typu sytuacji, na przykład w bloku poradził, aby powiadomić sąsiadów o zagrożeniu, wyjść na zewnątrz i zadzwonić po służby ratownicze. „Samemu lepiej nie podejmować próby gaszenia chyba, że mamy w zasięgu gaśnicę. Dla własnego bezpieczeństwa nie należy używać wody, bo w przypadku urządzeń elektrycznych może dojść do porażenia prądem” – ostrzegł strażak.

W poniedziałek w szkole podstawowej w Suchowoli doszło prawdopodobnie do wybuchu baterii telefonu komórkowego znajdującego się w plecaku ucznia. „Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP w Suchowoli stwierdzono, że w jednej z sal dydaktycznych, podczas prowadzenia zajęć zapaleniu uległ telefon znajdujący się plecaku jednego z uczniów. Plecak znajdował się w rogu sali, telefon nie był podłączony do ładowarki” – sprecyzowano w komunikacie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Nauczyciel wyjaśnił, że w wyniku eksplozji plecak został odrzucony. Przed przybyciem zastępów ewakuował z sali wszystkich uczniów i przystąpił do ugaszenia pożaru, a następnie wyniósł plecak z zawartością poza teren budynku.

„Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddymieniu pomieszczenia, w którym miał miejsce pożar oraz na pomiarze na zawartość tlenku węgla” – podali strażacy. Wstępne straty oszacowano na 1 tys. zł. (PAP)

 

autorka: Gabriela Bogaczyk

 

gab/ apiech/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520