21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Po ponad trzech dekadach śledztwa znaleziono mordercę studentki. Odsiaduje wyrok za inne morderstwo

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po 36-latach śledztwa policja odnalazła sprawcę zabójstwa studentki z Massachusetts, która została zamordowana 1986 roku. Okazało się, że oskarżony odsiaduje obecnie wyrok w więzieniu za inne zabójstwo – podaje CBS News.

W środę prokurator okręgowy Essex Jonathan Blodgett ogłosił, że 63-letni John Carey zostanie oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. W 1986 roku miał dopuścić się zabójstwa na 20-letniej wówczas Claire Gravel.

29 czerwca 1986 roku Gravel, studentka Salem State College, spędziła noc w lokalnym pubie z członkami swojej drużyny softballowej – podało biuro prokuratora okręgowego w komunikacie prasowym. Ostatni raz widziano ją żywą, gdy jej przyjaciele podrzucili ją do jej mieszkania około 1:30 nad ranem. Następnego popołudnia jej ciało zostało odkryte w lesie przez trzech robotników.

Po latach śledztwa, w 2012 r. policja odkryła nowy trop w sprawie. Odzież ofiary poddano „nowoczesnym testom kryminalistycznym”. Uzyskany w ten sposób materiał dowodowy doprowadził do wydania w środę aktu oskarżenia przeciwko Johnowi Careyowi. „Dowody odzyskane z ubrania Claire odegrały kluczową rolę w rozwiązaniu tej sprawy” – powiedział Blodgett.

„Przez 36 lat Robert Gravel nosił w portfelu zdjęcie swojej córki Claire” – powiedział prokurator dziennikarzom. „A dzisiaj mam przyjemność ogłosić, że człowiek, który naszym zdaniem jest odpowiedzialny za jej morderstwo, został oskarżony”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520