18.9 C
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Piłkarska LE: Porażka Legii, gole Zielińskiego i Milika [podsumowanie]

Legia Warszawa przegrała u siebie z Napoli 1:4 w 4. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Jedną z bramek dla gości zdobył Piotr Zieliński. Z kolei Arkadiusz Milik strzelił gola w meczu Olympique Marsylia u siebie z Lazio Rzym, zremisowanym 2:2.

Legia zupełnie nie potrafiła poradzić sobie z Napoli ani przed dwoma tygodniami we Włoszech (0:3), ani w rewanżu w Warszawie. Dominacja lidera włoskiej ekstraklasy nie podlegała dyskusji ani w pierwszym meczu (posiadanie piłki 67-33, strzały celne 10-0), ani w drugim (posiadanie ponownie 67-33, w celnych strzałach 11-1).

Jedyna różnica polegała na tym, że w Warszawie gospodarze zdołali oddać jeden celny strzał, który przyniósł im bramkę – w 10. minucie do siatki trafił Azer Mahir Emreli. Legia miała jeszcze jeden obiecujący atak na początku drugiej połowy, ale pozostała część spotkania należała już do gości.

Do wyrównania doprowadził Zieliński (51.) z rzutu karnego, który sam wywalczył. Kolejne gole zdobyli Berg Dries Mertens (75., także z karnego), Meksykanin Hirving Lozano (79.) i Algierczyk Adam Ounas (90.). Zieliński grał do 73. minuty, kiedy zmienił go Mertens.

Napoli objęło prowadzenie w tabeli grupy C z siedmioma punktami. Legia, która była liderem przed tą kolejką, spadła na drugą pozycję z sześcioma. Leicester City ma pięć, a Spartak Moskwa – cztery. Te ekipy zremisowały w czwartek w Anglii 1:1.

Milik, podobnie jak Zieliński, także na listę strzelców wpisał się po strzale z rzutu karnego. Jego gol w 33. minucie dał Marsylii prowadzenie w starciu z Lazio, które zakończyło się podziałem punktów.

Marsylia ma cztery punkty i jest na trzecim miejscu. Lazio zgromadziło o jeden więcej, a liderem jest mający osiem „oczek” Galatasaray Stambuł. Tabelę zamyka Lokomotiw Moskwa – 2 pkt. Drużyna Macieja Rybusa, który rozegrał cały mecz, zremisowała w czwartek w Stambule 1:1.

Awans do fazy pucharowej LE zapewniły sobie na razie tylko dwie ekipy: Olympique Lyon, który w grupie A pokonał Spartę Praga 3:0 i zgromadził komplet punktów, oraz Eintracht Frankfurt, dzięki wyjazdowej wygranej z Olympiakosem Pireus 2:1 w grupie D. Lyon jest już nawet pewny pierwszej pozycji na koniec fazy grupowej.

Finał trwającego sezonu LE zaplanowany jest na 18 maja w Sewilli.(PAP)