15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Papież Franciszek spotkał się z reżyserem Martinem Scorsese

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Papież Franciszek spotkał się w środę z amerykańskim reżyserem Martinem Scorsese – poinformował Watykan. 81-letni laureat Oscara był na audiencji generalnej Franciszka, a wcześniej spotkał się też z nim prywatnie; już po raz kolejny. W zeszłym roku Scorsese zapowiedział, że nakręci film o Jezusie.

Papież i reżyser oraz producent filmowy spotykają się regularnie od 2018 roku. Wtedy Scorsese wziął udział we wspólnej debacie przedstawicieli pokolenia seniorów i młodzieży w Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Rzymie.
W środę rano filmowiec zasiadł w watykańskiej Auli Pawła VI wraz z kilkoma tysiącami uczestników audiencji generalnej i słuchał katechezy Franciszka na temat gniewu.
Przed audiencją rozmawiał z papieżem w gabinecie przy Auli.
Scorsese, który pracuje obecnie nad filmem o Jezusie, wyjaśnił w zeszłym roku, że w ten sposób postanowił odpowiedzieć na papieski apel skierowany do artystów, by go pokazać.
Jeden z najgłośniejszych jego filmów, to „Ostatnie kuszenie Chrystusa” z 1988 roku, który został źle przyjęty w Watykanie.
W 2016 roku reżyser nakręcił film „Milczenie”, którego akcja rozgrywa się w XVII wieku w Japonii podczas prześladowań chrześcijan.
Vatican News przypomina, że Franciszka i reżysera łączy także zamiłowanie do twórczości Fiodora Dostojewskiego.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520