5.4 C
Chicago
środa, 24 lutego, 2021

Papież do Bidena: Niech Bóg obdarzy Pana mądrością i siłą w pełnieniu urzędu

Popularne

Papież Franciszek w depeszy do nowego prezydenta USA Joe Bidena zapewnił go o modlitwie o to, by Bóg obdarzył go “mądrością i siłą w pełnieniu tego wysokiego urzędu”. Zaapelował o poszanowanie praw i godności każdej osoby i wysiłek na rzecz pojednania narodu.

W przesłaniu, opublikowanym przez Watykan w środę natychmiast po zaprzysiężeniu Joe Bidena papież złożył mu życzenia i napisał: “Niech pod Pana przywództwem Amerykanie dalej czerpią siłę ze wzniosłych politycznych, etycznych i religijnych wartości, które inspirowały naród od jego powstania”.

 

Dodał następnie: “W czasie, gdy ciężkie kryzysy stojące przed naszą rodziną ludzką wymagają dalekowzrocznych i zjednoczonych odpowiedzi, modlę się o to, aby Pańskimi decyzjami kierowała troska o budowę społeczeństwa naznaczonego przez autentyczną sprawiedliwość i wolność oraz niewyczerpany szacunek dla praw i godności każdej osoby, zwłaszcza ubogiej, słabej i tych, którzy nie mają głosu”.

 

“Proszę także Boga, źródło wszelkiej mądrości i prawdy, by kierował Pańskimi wysiłkami, by krzewić zrozumienie, pojednanie i pokój wewnątrz Stanów Zjednoczonych oraz między narodami świata w celu wspierania powszechnego dobra wspólnego” – zaznaczył Franciszek.

 

“Z tymi uczuciami – podkreślił – proszę o obfitość błogosławieństw dla Pana, Pańskiej rodziny i umiłowanego narodu amerykańskiego”.

(PAP)

sw/ kgod/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane