5.4 C
Chicago
środa, 24 lutego, 2021

Joe Biden przybył do Białego Domu. Zawisły fotografie nowej pary prezydenckiej, wymieniany jest sprzęt elektroniczny

Popularne

Nowy prezydent Joe Biden wraz z pierwszą damą Jill przybył do opuszczonego wcześniej przez Donalda Trumpa Białego Domu. Pojawiły się nowe środki bezpieczeństwa, powieszono już zdjęcia nowej pary prezydenckiej.

 

Tuż po tym, gdy Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta USA członkowie jego zespołu pojawili się w Białym Domu. W budynku wiszą już zdjęcia nowej pary prezydenckiej. Wymieniany jest sprzęt elektroniczny, pojawiły się nowe środki bezpieczeństwa związane z epidemią.

W korytarzu w zachodnim skrzydle budynku, w którym wcześniej wisiały fotografie prezydenta Donalda Trumpa powieszono oprawione w złote ramy zdjęcia przestawiające Bidena i jego żonę Jill podczas kolejnych uroczystości związanych z objęciem przez niego urzędu.

Pracownicy techniczni czyszczą pomieszczenia i wymieniają sprzęt komputerowy oraz materiały biurowe na nowe; przy stanowisku agenta Secret Service w pobliżu sali, w której odbywają się konferencje prasowe ustawiono barierę z pleksiglasu, jako środek bezpieczeństwa związany z epidemią koronawirusa – informuje telewizja NBC.

 

W budynku pracuje już Jen Psaki, która w nowej administracji obejmie funkcję rzeczniczki Białego Domu – relacjonuje stacja.

 

Do Białego Domu przybył już również Biden oraz nowa wiceprezydent Kamala Harris.

 

Po ceremonii zaprzysiężenia nowy prezydent podpisał na Kapitolu najważniejsze dokumenty związane z objęciem przez niego urzędu; dokonał wraz z Harris przeglądu wojsk i w towarzystwie trzech byłych prezydentów: Baracka Obamy, George’a W. Busha i Billa Clintona złożył wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Arlington.

(PAP)

adj/ jar/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane