8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Ostrzeżenie FBI dla uczestników Lollapalooza

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Co roku pojawiają się jakieś problemy w związku z koncertem Lollapalooza. Przez lata ochrona walczyła z fałszywymi biletami. W tym roku FBI ostrzega przed posługiwaniem się fałszywymi zaświadczeniami o szczepieniu przeciw COVID19.

Park Granta coraz bardziej przekształca się w krainę Lollapalooza. Czterodniowy festiwal rozpoczyna się w czwartek i oczekuje się, że przyciągnie 100,000 osób dziennie.

W tym roku organizatorzy postawili surowe wymagania dotyczące wejścia. Aby móc uczestniczyć w koncercie osoba musi przedstawić dowód szczepienia COVID-19 lub negatywny test COVID wykonany w ciągu 72 godzin od dnia, w którym planuje uczestniczyć w koncercie. W związku z tym pojawiły się oferty zakupy fałszywych dokumentów.

„FBI traktuje to naprawdę poważnie i bada zarówno ludzi, którzy sprzedają, jak i tych, którzy kupują fałszywe karty szczepionkowe” – powiedziała Allison Arwardy. „Spójrz, nie jesteśmy w stanie policyjnie kontrolować absolutnie wszystkiego… na pewnym poziomie z pewnością oczekujemy, że ludzie będą postępować właściwie”.

W oświadczeniu agencja stwierdziła: „FBI Chicago przypomina społeczeństwu, że tworzenie, zakup lub sprzedaż fałszywych kart szczepionkowych przez osoby fizyczne jest nielegalne, niebezpieczne i karane znacznymi grzywnami i karą więzienia”.

Eksperci powiedzieli, że jednym ze sposobów na powstrzymanie tego oszustwa jest posiadanie uniwersalnego systemu potwierdzania szczepień.

„Rząd, i to nie mogą być indywidualne prywatne firmy, musi ustanowić system weryfikacji, abyś wiedział, kto jest zweryfikowany. Zweryfikowany i uwierzytelniony, że rzeczywiście otrzymał szczepionkę” – powiedział Vishnu Chundi, przewodniczący Chicago Medical Society COVID-19 Task Force.

Ponieważ Lolla odbywa się na świeżym powietrzu i ma ścisłe wymagania dotyczące wstępu, eksperci ds. zdrowia nie są zbytnio zaniepokojeni tym, że festiwal stanie się jakimkolwiek wydarzeniem rozprzestrzeniającym COVID.

Organizatorzy zachęcają ludzi do przyniesienia swoich fizycznych kart szczepień lub negatywnych wyników testów COVID, a nie zrzutów ekranu na telefonach.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520