17.1 C
Chicago
środa, 21 lutego, 2024

Od Briana Maya po Marka Knopflera. Pięćdziesięcioosobowa supergrupa nagrała singiel charytatywny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Takiej supergrupy jeszcze nie było. Prawie 50 muzyków – od Bruce’a Springsteena po członków Queen, Stonesów i Black Sabbath- połączyło siły i nagrało singiel charytatywny.

To nowa wersja klasycznej kompozycji gitarzysty Dire Straits, Marka Knopflera.
Brian May, Slash, Eric Clapton, Joe Bonamassa, Tommy Iommi – to tylko paru gitarzystów. Dodajmy perkusistę – Ringo Starra- czy wokalistę the Tho Rogera Daltrey’a, w tym przypadku grającego na harmonijce. Lista liczy prawie 50 nazwisk. „To klęska urodzaju” – tak o supergrupie, którą udało mu się zebrać, mówi Mark Knopfler. Są też chociażby: Sting, Ronnie Wood, Joan Armatrading czy Nile Rodgers. Jest też partia Jeffa Becka, którą muzyk zdążył nagrać jeszcze przed ubiegłoroczną śmiercią.

Muzycy opracowali nową wersję „Going Home”. To utwór instrumentalny Marka Knopflera ze ścieżki dźwiękowej do pochodzącego z 1983 roku filmu „Local Hero”, w Polsce znanego jako „Biznesmen i gwiazdy”.

To nie koniec. Mark Knopfler namówił do współpracy słynnego artystę popartowego, Petera Blake’a. To on stworzył legendarną okładkę beatlesowskiej płyty „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. Była to mozaika ponad 70 postaci – od Carla Junga, przez Boba Dylana, Dylana Thomasa po Oscara Wilde’a i hinduskich guru. Teraz artysta opracował podobny kolaż z Davidem Gilmourem, Sheryl Crow czy Joe Satrianim w rolach głównych. Są też aktorzy z „Local Hero”, na czele z Burtem Lancasterem.

Premiera – w marcu, ale już teraz poznaliśmy krótki, piętnastosekundowy fragment, opublikowany w mediach społecznościowych autora „Sultans of Swing”. Zyski ze sprzedażą zasilą budżety organizacji pomagającym ludziom cierpiącym na nowotwory.

IAR

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520