20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Obywatele USA mogą odnawiać paszporty online. Ruszył zaktualizowany program Departamentu Stanu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Departament Stanu USA otworzył internetowy portal odnawiania paszportów, umożliwiając ograniczonej liczbie Amerykanów złożenie wniosku online. Program beta wystartował w środę.

 

Jak poinformował Departament Stanu, system online będzie otwierany codziennie w południe i zamykany po złożeniu maksymalnej liczby wniosków. Departament nie określił, ile wniosków będzie przyjmował każdego miesiąca. Rzecznik Departamentu Stanu powiedział, że liczba wniosków przyjmowanych przez agencję będzie z czasem powoli rosnąć.

Zaktualizowany program został wprowadzony ponad dwa lata po podpisaniu przez prezydenta Joe Bidena zarządzenia wykonawczego, zezwalającego Departamentowi Stanu na stworzenie internetowego systemu odnawiania paszportów. Zarządzenie z 2021 r. było częścią działań naprawczych administracji Bidena po pandemii COVID-19. Departament Stanu uruchomił program pilotażowy w 2022 r., ale wstrzymał go w zeszłym roku, w celu dopracowania i ulepszenia zasad.

Aby zakwalifikować się do systemu online, wnioskodawcy muszą być obywatelami USA w wieku powyżej 25 lat, posiadać już paszport z 10-letnim okresem ważności. Aplikanci nie mogą także zmieniać nazwiska, płci, daty urodzenia i nie mogą podróżować za granicę przez co najmniej 8 tygodni od daty złożenia wniosku. Osoby, które chcą złożyć wniosek paszportowy online, muszą również posiadać lub utworzyć konto MyTravelGov.

Departament Stanu wielokrotnie spotykał się z krytyką z powodu zaległości i długiego czasu oczekiwania na ten ważny dokument co tłumaczono pandemią. Na stronie internetowej Departamentu Stanu czytamy, że czas przetwarzania paszportowych wniosków online zwykle zajmuje tyle samo czasu, co odnowienia dokonywane pocztą. Przetwarzanie powinno zająć od sześciu do ośmiu tygodni w przypadku rutynowych wniosków.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520