30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Nowy Oddział – Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU) w Algonquin

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W sobotę, 15 października, 2022 rouku miało miejsce uroczyste 'wkopanie kamienia węgielnego” pod nowa siedzibę banku Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Algonquin, na zachodnich przedmieściach aglomeracji chicagowskiej.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz PSFCU: Bogdan Chmielewski, Dyrektor Wykonawczy, członkowie Rady Dyrektorów, pracownicy banku, przedstawiciele lokalnych władz, przywódcy organizacji polonijnych: Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Illinois; Związku Podhalan w Ameryce Północnej, Zrzeszenia Nauczycieli Polonijnych.

Przygotowanie nowej siedziby PSFUC wskazuje na bardzo imponujący rozwój organizacji. Będzie to siódmy oddział w stanie Illinois. PSFUC – to największa etniczna Unia kredytowa w USA. Siedziba nowej filli PSFUC jest zlokalizowana w miejscu, gdzie znajdują się inne polonijne biznesy. Bank będzie zbudowany na własnej działce zakupionej przez PSFCU. Generalnym wykonawcą nowej siedziby banku w Algonquin jest Piotr Chowaniec.

W czasie rozmowy z Bogdanem Chmielewskim, Dyrektorem Wykonawczym PSFCU słyszelismy o kolejnych bardzo ambitnych planach organizacji.

Unia inwestuje także w młodzież. Mówił o tym w rozmowie z naszą redakcją Dyrektor Chmielewski  „W tym roku 488 młodym członkom PSFCU przyznano stypendia na łączną kwotę 551 tys. dolarów, czyli o 51 tys. dolarów więcej niż wynosił poprzedni rekord. Rada Dyrektorów PSFCU podjęła decyzję o podniesieniu tegorocznego budżetu stypendialnego, tak aby każdy kandydat, który spełnił formalne wymagania programowe, mógł otrzymać nagrodę”, czytamy na stronie organizacji.

 

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520