29.1 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Nowe przepisy pozwolą zaoszczędzić podatnikom w powiecie Cook miliony dolarów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Illinois J.B. Pritzker podpisał w piątek pakiet reform mających na celu naprawienie długotrwałych nierówności rasowych i nadużyć w stanowym systemie podatku od nieruchomości – czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez biuro skarbnik powiatu Cook, Marii Pappas.

 

Zaznaczono, że projekt przedstawiony przez skarbnik i zatwierdzony podpisem gubernatora pomoże właścicielom nieruchomości powiatu Cook, zalegającym z podatkami poprzez obniżenie o połowę odsetek od opóźnionych płatności z 18% do 9% rocznie. Dzięki temu właściciele domów i firm zaoszczędzą rocznie od 25 do 35 milionów dolarów, przy czym z nowych zapisów najbardziej skorzystają społeczności czarnoskóre i latynoskie.

„Wyrażamy uznanie dla gubernatora Pritzkera za podpisanie tej szeroko zakrojonej ustawy” – powiedziała Pappas. „Oczekujemy, że ustawa ta przywróci równowagę w systemie podatkowym od nieruchomości na korzyść mieszkańców i samorządów lokalnych. To krok w kierunku większej równości i zapobiegnie odebrania milionów dolarów naszym społecznościom ” – dodała skarbnik powiatu Cook.

Przyznała, że nowe przepisy zamykają luki prawne, które pozwalały nabywcom podatkowym – głównie funduszom hedgingowym, firmom private equity i prawnikom – na zarobki w wysokości 40 milionów dolarów rocznie. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2024 roku.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520