27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Nowa Zelandia/ Samolot nagle stracił wysokość, 50 osób rannych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

50 pasażerów lotu z Sydney do Auckland odniosło obrażenia, kiedy w poniedziałek maszyna linii Latam niespodziewanie straciła 100 metrów wysokości. Przyczyną była usterka techniczna – poinformował przewoźnik.

Spośród rannych osób 13 zostało przewiezionych do szpitala, jedna jest w stanie ciężkim – przekazało nowozelandzkie pogotowie.

Samolot niespodziewanie stracił wysokość po dwóch godzinach od startu. Kiedy gwałtownie runął, nieprzypięci pasami pasażerowie zostali wyrzuceni w powietrze.
Jedna z osób znajdujących się na pokładzie ucinała sobie drzemkę, kiedy obudziło ją szarpnięcie. Otworzyła oczy i zobaczyła sąsiada, który właśnie uderzał plecami w sufit. „Potem zleciał, trafiając głową w fotel. Wszyscy w samolocie krzyczeli. W przejściach leżeli ludzie. Sufit jest cały poobijany” – powiedział świadek nowozelandzkiemu portalowi The Post.
Pilot twierdzi, że „zgasły wszystkie wskaźniki”, i stracił możliwość wykonywania jakichkolwiek manewrów – powiedział portalowi Brian Jokat, pasażer pechowego lotu.
Samolot powinien po śródlądowaniu w Auckland udać się do Santiago de Chile, jednak nie pozwoliły na to uszkodzenia. (PAP)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520