25.3 C
Chicago
środa, 19 czerwca, 2024

Norwegia/ Grupa nastolatków zaatakowała małżeństwo z Polski; oddano strzały w kierunku Polaków

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Grupa nastolatków zaatakowała w niedzielę wieczorem w centrum Oslo polskie małżeństwo; w kierunku Polaków oddano strzały z broni palnej. W wyniku ataku małżeństwo nie ucierpiało. Norweska policja wciąż poszukuje sprawców.

„Była to grupa czterech młodych osób, w wieku około 16 lat. Intensywnie pracujemy nad tym, aby ich zatrzymać. Mamy nagrania z monitoringu oraz zeznania świadków” – powiadomił Anders Ronning z komendy policji w Oslo.

Według relacji norweskiego nadawcy publicznego NRK ofiarami było małżeństwo z Polski, które przyjechało na jarmark bożonarodzeniowy. Doszło do sprzeczki pomiędzy młodym miejscowym mężczyzną i Polakiem. Przyczyną nieporozumienia stała się niewłaściwa zaczepka, na jaką – w ocenie Polaka – narażona została jego żona ze strony obcego. Strzały mogły być rodzajem zemsty za zwrócenie uwagi napastnikom.

W niedzielę, tego samego wieczora, w Oslo doszło również do strzelaniny w pobliżu domu kultury. Nikt nie został ranny.

Oba incydenty wywołały w poniedziałek w stolicy Norwegii dyskusję polityczną na temat stanu bezpieczeństwa. W ciągu ostatniego roku w tym mieście dwukrotnie wzrosła liczba poważnych aktów przemocy, strzelanin (14 przypadków) lub pchnięć nożem (53). W wielu przypadkach napastnikami były młode osoby.

Burmistrz Oslo Eirik Lae Solberg, który objął urząd jesienią br., nazwał rozwój sytuacji „niepokojącym i niedopuszczalnym”. Wezwał rząd do zwiększenia nakładów finansowych na służby policyjne. (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520