27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

NHL – Arizona Coyotes przeniosą do Salt Lake City

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rada Gubernatorów hokejowej ligi NHL zatwierdziła w czwartek przeniesienie drużyny Arizona Coyotes do Salt Lake City. Zespół w nowej siedzibie ma już grać w przyszłym sezonie. Posunięcie to było ostatnim krokiem w procesie, o którym zaczęto pisać w mediach w zeszłym tygodniu.

 

Nowy właściciel zespołu Ryan Smith użył zaledwie kilku słów, aby powitać drużynę NHL w stanie Utah, zamieszczając wpis: „NHL tu jest! Utah, chodźmy!” – napisał w mediach społecznościowych. Transakcja opiewała na 1,2 mld dolarów

 

„Jak powszechnie wiadomo Utah to tętniący życiem i dobrze prosperujący stan i jesteśmy podekscytowani, że możemy być jego częścią” – stwierdził komisarz NHL Gary Bettman.

Coyotes zakończyli już sezon zasadniczy. Hokeiści z Glendale drugi sezon z rzędu grali w małej hali z trybunami na pięć tysięcy miejsc i od pewnego czasu trwały poszukiwania nowego „domu”. Brak awansu do play off przyspieszył decyzję o przenosinach. „Kojoty” tylko raz przeszli pierwszą rundę play off, docierając do finału Konferencji Zachodniej w 2012 roku

 

„Jesteśmy zaangażowani w budowanie drużyny rywalizującej o Puchar Stanleya i jesteśmy podekscytowani możliwością powitania w Utah niesamowitych zawodników, trenerów, personelu i ich rodzin” – powiedzieli Ryan i Ashley Smith. „Dziś jest wspaniały dzień dla Utah, dla hokeja i dla budowania dziedzictwa, które będzie miało trwały wpływ na przyszłe pokolenia”.

 

Po przenosinach do Salt Lake City „Kojoty” będę dzielić halę Delta Center z klubem koszykarskiej ligi NBA, Utah Jazz, również należącym do rodziny Smithów. A dodatkowo Ryan jest współwłaścicielem drużyny Real Salt Lake z piłkarskiej ligi MLS. Wiadomo, że zespół będzie nosił nową nazwę i miał nowe logo. Zachował je były już właściciel klubu, Alex Meruelo, który liczy, że w ciągu pięciu lat liga NHL powróci do Arizony.(PAP)

 

mask/ co/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520