8.9 C
Chicago
niedziela, 28 lutego, 2021

Nawet parę miesięcy zajmie zaszczepienie wszystkich mieszkańców Illinois

Popularne

Na powszechny dostęp do szczepionki mieszkańcy Illinois będą musieli poczekać nawet parę miesięcy – powiedziała dyrektor stanowego departamentu zdrowia, doktor Ngozi Ezike.

 

Przyznała, że otrzymuje dużo skarg od osób próbujących zarejestrować się na szczepienie przeciw koronawirusowi. Ezike przypomniała, że problemy z dystrybucją preparatu spowodowane są pogodą. Dostawy szczepionki ze względu na złe warunki nie dotarły na czas nie tylko do Illinois ale także do innych stanów. Stąd też opóźnienia w szczepieniu.

„Miną miesiące zanim nasze zapasy przewyższą zapotrzebowanie na szczepionkę. Dlatego etapy jej podawania zostały podzielone w zależności od ryzyka zakażenia. Jednak obiecuję, że wszyscy mieszkańcy Illinois, którzy będą chcieli się zaszczepić będą mieli taką możliwość ” – powiedziała doktor Ezike.

Obecnie trwa szczepienie w ramach drugiego etapu, 1B. Preparat podawany jest między innymi osobom po 65 roku życia, pracownikom sklepów spożywczych i nauczycielom. W pierwszym etapie szczepionkę otrzymali pracownicy służby medycznej.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane