14.6 C
Chicago
czwartek, 24 kwietnia, 2025

Nauczyciele CPS mogą stracić pracę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad połowa nauczycieli Chicagowskich Szkół Publicznych (CPS) nie wznowiła pracy – poinformował dystrykt. Od poniedziałku nauczyciele przedszkoli i zajmujący się uczniami specjalnej troski mieli rozpocząć przygotowania przed powrotem dzieci do szkół.

 

Prezes CPS, Janice Jackson nie wykluczyła wyciągnięcia konsekwencji wobec pedagogów. Dodała, że w poniedziałek pracę miało wznowić 60 procent osób zatrudnionych przez CPS. Jackson zaznaczyła, że pracownicy szkół otrzymali maile w których poinformowano ich o dokładnym terminie wznowienia pracy i ewentualnych krokach dyscyplinarnych w przypadku jeżeli nie dostosują się do zaleceń. Przyznała, że możliwe są zwolnienia.

Prezes CPS przypomniała, że od wielu tygodniu Związek Zawodowy Nauczycieli Chicago (CTU) krytykował plan ponownego otwarcia szkół w czasie pandemii. Twierdził, że placówki nie są odpowiednio przygotowane. Jackson powiedziała, że nauczyciele na pierwszym miejscu powinni stawiać dobro uczniów, którzy po raz ostatni mieli osobiste zajęcia w szkołach w marcu ubiegłego roku. Podkreśliła, że CPS podjęło dodatkowe kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"