11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Ministerstwo Rolnictwa utajniło dokumenty dotyczące rozmów ze stroną ukraińską ws. kryzysu, który dotyka polskich rolników

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ministerstwo Rolnictwa postanowiło utajnić dokumenty dotyczące rozmów ze stroną ukraińską ws. rozwiązania kryzysu, który dotyka polskich rolników – oświadczyli we wtorek politycy PiS, którzy udali się do resortu z kontrolą poselską.

Politycy PiS – szef klubu Mariusz Błaszczak oraz posłowie: Paweł Jabłoński i Waldemar Buda udali się we wtorek z kontrolą poselską do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak zapowiedzieli, chcieli sprawdzić, czy minister rolnictwa Czesław Siekierski podjął rozmowy ze stroną ukraińską w sprawie rozwiązania kryzysu, który dotyka polskich rolników.

Jednak – jak poinformowali w krótkim nagraniu umieszczonym na platformie X – Ministerstwo Rolnictwo postanowiło utajnić dokumenty dotyczące rozmów ze stroną ukraińską.
Buda w zamieszczonym nagraniu przekazał, że po dwóch godzinach przygotowywania dokumentów „okazało się, że minister (Siekierski) podjął decyzję o ich utajnieniu”. Jabłoński stwierdził, że wspomniane dokumenty były jawne i „nagle, kiedy politycy PiS przyszli do ministerstwa, stały się tajne”.
Błaszczak relacjonował, że najpierw zostali przyjęci przez dwóch wiceministrów, następnie udali się do odpowiedniego departamentu, gdzie poproszono ich o poczekanie na dokumenty. „W końcu usłyszeliśmy, że zostały objęte klauzulą niejawności” – powiedział Błaszczak.
Zarzucił Siekierskiemu, że próbuje utrudnić przeprowadzenie kontroli poselskiej.
W Polsce i Europie trwają protesty rolników. Postulaty polskich rolników to m.in.: konieczność uproszczenia i ograniczenia wymogów Zielonego Ładu; ograniczenie napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz poprawa opłacalności produkcji rolnej. We wtorek rolnicy protestują w Warszawie, domagają się realizacji swoich postulatów; chodzi m.in. o konieczność uproszczenia i ograniczenia wymogów Zielonego Ładu; ograniczenie napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz poprawę opłacalności produkcji rolnej. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

 

kos/ mrr/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520