HomeUSAChicago

Mieszkaniec Chicago oskarżony o wtargnięcie na Kapitol

Mieszkaniec Chicago oskarżony o wtargnięcie na Kapitol

Zarzuty federalne postawiono mieszkańcowi Chicago, który uczestniczył w szturmie Kapitolu. 40-letni Kevin Lyons został oskarżony o bezprawne wejście do biura przewodniczącej Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi.

 

Wczoraj odbyła się rozprawa wstępna. Lyons usłyszał dwa zarzuty federalne: świadomego wejścia bez ważnego zezwolenia   i pobytu w budynku objętym   ograniczeniami a także zakłócenie porządku publicznego na Kapitolu. W ramach postawionych zarzutów, mężczyzna na czas procesu otrzymał zakaz przebywania na terenie Waszyngtonu, stolicy USA oraz wchodzenia do budynków rządowych zarówno federalnych jak i lokalnych.

Sąd nakazał mu oddanie broni wraz z zezwoleniem oraz wpłatę 10 tysięcy dolarów kaucji. Kolejną rozprawę wyznaczono na 19 stycznia. Z ustaleń śledczych wynika, że Kevin Lyons opublikował na Instagramie zdjęcie mapy trasy z jego domu do Waszyngtonu. Umieścił pod nim następujący wpis: Nie mogę dzieciom powiedzieć, że bezczynnie siedziałem i niczego nie zrobiłem. Jadę do DC żeby zatrzymać kradzież.   Na tym samym koncie społecznościowym zostało opublikowane zdjęcie z biura Nancy Pelosi z podpisem: Czyj to Dom? Nasz Dom.

 

BK

COMMENTS