22.1 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Mieszkańcy Chicago coraz częściej korzystają z usług CTA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Chicagowskie przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej CTA przewozi coraz więcej pasażerów. Wracają oni po pandemii – zaznaczono w oświadczaniu CTA. Przedsiębiorstwo poinformowało, że po raz pierwszy od początku pandemii średnia liczba pasażerów w dni powszednie wzrosła do 1 miliona.

 

W maju CTA zapewniło prawie 28 milionów przejazdów autobusami i pociągami. W tym roku w ciągu 22 dni odnotowano dzienną liczbę przejazdów przekraczających 1 milion. Dwanaście rekordowych dni było w maju w tym ostatni piątek minionego miesiąca, kiedy to odnotowano najwyższą piątkową liczbę pasażerów od wybuchu pandemii. Liczba przejazdów w piątki była zwykle o 5% niższa niż w inne dni tygodnia, ponieważ wiele osób nadal pracuje zdalnie z domu.

W całym 2023 roku było 27 dni, w których liczba przejazdów przekroczyła 1 milion. W porównaniu z marcem, w maju odnotowano 10% wzrost liczby pasażerów na trasach autobusowych, na których zwiększono liczbę połączeń. Na innych trasach odnotowano 3% wzrost liczby pasażerów.

W zeszłym roku CTA zatrudniło tysiąc nowych kierowców autobusów. CTA planuje także zatrudnić 100 nowych operatorów pociągów.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520