11 C
poniedziałek, 6 maja, 2024

ME siatkarzy: Polacy niepokonani, Ukraina i Turcja z awansem w ostatniej chwili (wyniki)

Polacy pokonali we wtorek Danię 3:0 i utrzymali pozycję lidera grupy C mistrzostw Europy siatkarzy. Zwycięstwa na wagę awansu do fazy pucharowej odnieśli w grupie B Ukraińcy, którzy wygrali z Hiszpanami 3:0, a w grupie D Turcy pokonując Izrael również w trzech setach.

Biało-czerwoni utrzymali prowadzenie w grupie z kompletem zwycięstw i zaledwie jednym straconym setem. Na drugim miejscu są Holendrzy, którzy we wtorek wygrali 3:0 z Macedonią Północną.

Zwycięstwo na wagę awansu do fazy pucharowej odnieśli we wtorek Belgowie, którzy triumfowali w grupie A nad Estonią 3:1 i awansowali dzięki temu na czwartą pozycję, ostatnią premiowaną grą w 1/8 finału. To właśnie oni będą najprawdopodobniej rywalami Polaków w walce o ćwierćfinał. Pierwszą porażkę ponieśli natomiast Niemcy, którzy ulegli Serbom 1:3.

W grupie B w Warnie bardzo ważne zwycięstwo odniosła Ukraina, która pokonała Hiszpanię 3:0, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej w ostatniej chwili. Grupę z kompletem zwycięstw wygrała Słowenia, która we wtorek w trzech setach była lepsza od Bułgarii.

Turcy, podobnie jak Ukraińcy, w meczu ostatniej szansy zapewnili sobie awans, pokonując w Tel Awiwie Izrael 3:0. Francuzi zrehabilitowali się po sensacyjnej porażce z Rumunią i wygrali z Grecją 3:0, pieczętując awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie D.

W imprezie odbywającej się w Macedonii Północnej, Włoszech, Bułgarii oraz Izraelu uczestniczą 24 ekipy, podzielone w pierwszym etapie na cztery grupy. Po cztery czołowe zespoły awansują do 1/8 finału i od tej fazy zmagania będą już mieć formułę pucharową.

Rywalizacja o medale odbywać się będzie w Rzymie. Mecz o 3. miejsce i finał zaplanowano na 16 września.