21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

ME 2021 – szwedzkie media: Polska przegrała na własne życzenie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szwedzkie media oceniły mecz Polska – Słowacja jako niespodziewany sukces najsłabszej na papierze drużyny grupy E. Skomentowano, że Polska przegrała na własne życzenie, wykazując zbyt mało energii i poświęcenia, a szczególnie brak komunikacji.

„Koszmar Polaków” , „Słowacka sensacja” i „Przegrali na własne życzenie” – brzmiały nagłówki artykułów szwedzkich mediów, dla których mecz Szwecji z Polską 23 czerwca miał być kluczowy dla awansu. Teraz sytuacja się diametralnie zmieniła – wirtualnie silny rywal w rzeczywistości okazał się bezzębny, a teoretycznie najsłabszy ma teraz trzy punkty.

 

”Gdzie był gwiazdor Lewandowski, a raczej piłki dla niego, których nie widzieliśmy? Bo gdyby dostał chociaż jedno dobre podanie, to byłoby co najmniej 2:2” – skomentował kanał telewizji SVT.

 

”W pierwszej połowie Słowacy okazali się zaskakująco niebezpieczni dla przeciwnika i prowadząc 1:0 już byli sensacją. Po wyrównaniu uspokoili się, lecz w drugiej połowie, co zaskakujące, polscy piłkarze mieli energię na zaledwie 15 minut” – napisał dziennik ”Expressen”.

 

”Żaden moment tego meczu nas, jako grupowego rywala tych zespołów, nie przestraszył. Słowacja ma trzy punkty, a Polska nieoczekiwanie wielki kryzys. Paolo Sousa na bitwę ze Słowacja wysłał drużynę co prawda bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika, lecz z większą liczbą pytań niż odpowiedzi, wiec wynik meczu był taki, jak widzieliśmy” – napisał ”Aftonbladet”

 

Media komentując czerwoną kartkę dla Grzegorza Krychowiaka zwróciły uwagę, że Polacy popełniali stosunkowo dużo niepotrzebnych fauli, więc „tak musiało się skończyć”, a to – jak podkreślił SVT – „niewątpliwie doprowadziło do drugiej bramki Słowaków”.

 

Szwedzcy bukmacherzy przed meczem stawiali zdecydowanie na zwycięstwo Polski, lecz w przerwie diametralnie zmienili swoje typy i za wygraną Polski płacili już w proporcji 1:5,5, a Słowacji tylko 1:1,8.

 

Zbigniew Kuczyński (PAP)

 

kucz/ cegl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520