11.8 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Macron: Współpraca między Polską i Francją jest siłą napędową w zakresie energii jądrowej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Współpraca między Polską i Francją jest również siłą napędową w zakresie energii jądrowej, nasze kraje w największym stopniu rozwijają programy budowy elektrowni jądrowych w Europie – powiedział w Paryżu prezydent Francji Emmanuel Macron na konferencji z premierem Donaldem Tuskiem.

Szef polskiego rządu przybył w poniedziałek do Paryża na spotkanie z prezydentem Francji; rozmowy w Pałacu Elizejskim poprzedziła wspólna konferencja obu polityków.

Macron podkreślił, że „współpraca między Polską i Francją jest również siłą napędową w zakresie energii jądrowej”. „Nasze dwa kraje, są krajami, które w największym stopniu rozwijają programy budowy elektrowni jądrowych w Europie. Powinniśmy działać na rzecz wzmocnienia naszego bezpieczeństwa energetycznego i w celu osiągnięcia zerowego śladu węglowego w 2050 roku” – powiedział prezydent Francji.
Dodał, że z Tuskiem będzie także rozmawiał nt. kierunków strategicznych, jakie chcieliby nadać UE. „Mamy bardzo wiele tematów, które znajdują się w sercu naszych relacji dwustronnych. Polska będzie pracowała nad tymi wszystkimi tematami, przygotowując polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w 2025 roku i Polska może liczyć na nasze wsparcie w tym zakresie” – zadeklarował Macron.
Polska obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej 1 stycznia 2025 roku.
„Chciałem jeszcze raz podkreślić nasze uczucia przyjaźni i wielką radość, że jest pan dzisiaj z nami i reprezentuje pan partnera europejskiego w celu stawienia czoła wielkim wyzwaniom, które na nas czekają” – powiedział Macron, zwracając się do polskiego premiera. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Mikołaj Małecki

 

kos/ mml/ sdd/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520