-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Łotwa/ Każda rodzina na święta może wyciąć w lesie jedną choinkę, za wycinkę większej liczby drzewek grozi konfiskata pojazdu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Każda rodzina na Łotwie może na święta wyciąć w lesie państwowym jedną choinkę. Za wycinkę większej liczby drzewek może grozić kara, w tym nawet konfiskata pojazdu, którym przewożone są choinki – pisze we wtorek portal LSM.

Bezpłatną choinkę dla jednego gospodarstwa domowego można wyciąć tylko na terytorium zarządzanym przez Łotewskie Lasy Państwowe.
„Oczywiście to opłaca się mieszkańcom wsi. Mieszkańcom Rygi nie opłaca się jechać 50 km za miasto, żeby wyciąć choinkę. Ale nie o to chodzi, że jest za darmo. Chodzi o możliwość udania się do lasu, spaceru, znalezienia swojej choinki, wzięcia ze sobą dzieci, omówienia, jaką choinkę najlepiej wyciąć. To jest w większym stopniu pielęgnowanie dawnych tradycji świętowania Bożego Narodzenia” – powiedział przedstawiciel Łotewskich Lasów Państwowych Tomass Kotoviczs.
Dozwolona jest wycinka choinek tylko w wyznaczonych miejscach i odpowiednich rozmiarów. Za nieprzestrzeganie tych zasad grozi mandat. Za nielegalne wywiezienie wielu choinek może być skonfiskowany pojazd, którym przewożone są drzewka.
Leśniczy Monvids Strautinsz rekomenduje, by zamiast wycinania drzewek po prostu spędzić święta w lesie. Poleca, by choinki ozdobić jabłkami, marchwią i innymi owocami i warzywami, które mogą być zjedzone przez leśne zwierzęta.

Z Rygi Natalia Dziurdzińska (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520