25.3 C
Chicago
środa, 19 czerwca, 2024

Lori Lightfoot ma nową pracę. Zbada zarzuty korupcyjne pod adresem burmistrz Dolton

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Była burmistrz Chicago Lori Lightfoot przeprowadzi dochodzenie w związku z zarzutami przeciw burmistrz Dolton Tiffany Henyard. Lightfoot została mianowana specjalnym śledczym przez radę powierniczą Dolton podczas poniedziałkowego spotkania.

 

Lori Lightfoot, adwokat i były prokurator federalny, poprowadzi niezależne dochodzenie w sprawie zarzutów korupcyjnych w tym wątpliwych wydatków i działań odwetowych jakie podjęła burmistrz Dolton.

„Mieszkańcy Dolton zasługują na odpowiedzialną, przejrzystą i skuteczną władzę” – powiedziała Lightfoot. Przyjrzy się ona także bliżej wyjazdowi Tiffany Henyard do Las Vegas w maju ubiegłego roku. Wyjechała tam nie tylko burmistrz Dolton ale także jej była asystentka oraz dwóch przedstawicieli władz miasteczka.

Była asystentka twierdzi także, że była napastowana seksualnie przez jednego z pracowników miasteczka podczas tej podróży. Kobieta została potem zwolniona. W sprawie wszczęto wcześniej już dochodzenie.

Henyard nie uczestniczył w poniedziałkowym spotkaniu. Lori Lightfoot otrzyma wynagrodzenie w wysokości 400 dolarów za godzinę plus koszty. Prowadzone przez nią postępowanie wyjaśniające powinno zostać zakończone w ciągu 60 dni. Lightfoot ma przedstawić następnie swoje ustalenia i zalecenia.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520