16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Lightfoot krytykuje poparcie FOP udzielone jej kontrkandydatowi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie bardzo jest się czym chwalić. W takim duchu w mediach społecznościowych burmistrz Chicago skomentowała poparcie, jakiego Paul’owi Vallasowi udzielił Fraternal Order od Police. Lori Lightfoot zwróciła uwagę na powiązania szefa związku z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem.

„Tyle z bycia Demokratą do końca’, @paulvallas” – napisała na Twitterze burmistrz. I przypomniała, że kontrowersyjny przewodniczący Związku Zawodowego Policjantów Chicago John Catanzara, Jr. swego czasu udzielał poparcia ubiegającemu się o reelekcję Donaldowi Trumpowi.

Jak tłumaczy Catanzara, poparcia całego związku nie można sprowadzać jedynie do jego osoby. Przypomina, że obecna burmistrz jest przez funkcjonariuszy policji uważana, jako wybitnie negatywnie nastawiona do ich pracy i nie potrzeba wiele, aby popierali jej kontrkandydatów.

Komentatorzy zwracają uwagę na jeszcze jeden aspekt całej sprawy. Jak wskazują, Lightfoot od dłuższego czasu próbuje powiązać Vallasa, ale i Williego Wilsona z partią republikańską. Nie przeszkadza to jej równocześnie zabiegać o wsparcie finansowe od niektórych najbardziej prominentnych republikańskich właścicieli firm w Chicago.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520