11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Liga saudyjska : Wszczęto postępowanie przeciwko Ronaldo

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Komisja dyscyplinarna Saudyjskiej Federacji Piłkarskiej wszczęła postępowanie przeciwko Cristiano Ronaldo – podały tamtejsze media. Słynnemu Portugalczykowi z klubu Al-Nassr zarzuca się wykonanie kontrowersyjnego gestu w kierunku fanów Al Shabab po niedzielnym meczu tych drużyn.

W trakcie spotkania saudyjskiej ekstraklasy, wygranego przez drużynę Ronaldo na boisku rywala 3:2 (Portugalczyk zdobył bramkę z rzutu karnego), fani gospodarzy wygwizdywali go i krzyczeli „Messi, Messi”.

Jak wynika z filmów opublikowanych w mediach społecznościowych, po ostatnim gwizdku sędziego 39-letni zawodnik, patrząc w kierunku kibiców, przyłożył dłoń do ucha, a po chwili skierował ją w okolice podbrzusza, co odebrano jako niegrzeczny, wręcz obsceniczny gest.
Według saudyjskich mediów, komisja dyscyplinarna tamtejszej federacji piłkarskiej wszczęła dochodzenie w sprawie incydentu i oczekuje się, że podejmie decyzję w sprawie słynnego zawodnika w ciągu dwóch dni.
Komisja nie może jednak nałożyć na Portugalczyka surowych sankcji, ponieważ jej decyzje opierają się na obrazach wideo z kamer transmitujących mecze, a nie na filmikach w sieciach społecznościowych.
Światowe media przypomniały, że to już trzeci przypadek, gdy Ronaldo skierował obraźliwe gesty w stronę fanów w Arabii Saudyjskiej.
Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki, mistrz Europy z 2016 roku, to jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Wciąż prezentuje wysoką formę. Był najskuteczniejszym piłkarzem na świecie w 2023 roku – zdobył we wszystkich rozgrywkach, licząc z meczami reprezentacji, 54 bramki. (PAP)

 

bia/ co/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520