8.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Liga NHL – Lightning odrobili straty w finale na Wschodzie

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Tampa Bay Lightning we wtorek drugi raz z rzędu wygrali z New York Rangers w finale Konferencji Wschodniej NHL, pokonując ich na własnym lodowisku 4:1. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw – 2-2.

W dwóch ostatnich spotkaniach obrońcy Pucharu dwa razy grając w Tampie wykorzystali atut swojego lodowiska. Pierwszy mecz u siebie w niedzielę wygrali 3:2. Ale wcześniej w Nowym Jorku lepsi byli Rangers 6:2 i 3:2.

We wtorek ekipa z Tampy zagrała o wiele lepiej niż dwa dni wcześniej. Prowadzenie objęli już w trzeciej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Pat Maroon. W drugiej tercji dla gospodarzy trafił Nikita Kuczerow, w trzeciej Steven Stamkos. Przy stanie 3:0 honorową bramkę dla zespołu z Nowego Jorku uzyskał na cztery minuty przed końcem Artemi Panarin.

Na dziewięć sekund przed końcową syreną do pustej bramki trafił Ondrej Palat i dał swojej drużynie ostateczne zwycięstwo 4:1.

„Dwie pierwsze porażki w Nowym Jorku mocno nas zdenerwowały, teraz gramy swoje. Rywal musi nam zapłacić” – ocenił obrońca Tampa Bay Victor Hedman.

„Gramy teraz w nieco szybszym tempie, rywal nie był w stanie nam dorównać. Ale i tak nieźle się bronił, tylko dwie nasze bramki w dwóch pierwszych tercjach to za mało, mieliśmy przewagę” – dodał Maroon, który walczy o to, aby zostać jedynym nadal występującym w NHL zawodnikiem mającym w dorobku cztery zwycięstwa w Pucharze Stanleya.

Piąty mecz odbędzie się w czwartek w Nowym Jorku. (PAP)