13.5 C
czwartek, 2 maja, 2024

Lekkoatletyczne MŚ: Borkowski i Ostrowski awansowali do półfinału na 800 m

Mateusz Borkowski i Filip Ostrowski awansowali do półfinału biegu na 800 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. W eliminacjach najszybszy był Kenijczyk Emmanuel Wanyonyi – 1.44,92.

Borkowski czasem 1.45,40 wygrał drugi bieg i zajął dziewiąte miejsce w eliminacjach. Ostrowski wynikiem 1.45,76 był czwarty w czwartej serii, co dało mu 17. pozycję.
Do półfinału awansowało 24 biegaczy: po trzech najszybszych z siedmiu biegów eliminacyjnych i trzech z najlepszymi czasami spoza czołowych trójek. Półfinały zaplanowano na czwartek, a finał na sobotę.(PAP)

Lekkoatletyczne MŚ – awans Skrzyszowskiej do półfinału na 100 m ppł

Pia Skrzyszowska awansowała do półfinału biegu na 100 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Klaudia Siciarz odpadła w eliminacjach.

Skrzyszowska uzyskała czas 12,65 i zajęła 10. miejsce w eliminacjach. Siciarz wynikiem 13,25 uplasowała się na 38. pozycji. Najszybsza była Amerykanka Kendra Harrison – 12,24.

„Obejrzałem swoje biegi sprzed roku z ME w Monachium, żeby znowu wprawić się w ten nastrój. Powiedziałam sobie, że skoro rok temu się udało, to chcę powtórzyć dobre wyniki. Byłam skupiona, ale trochę poddenerwowana. Biegi eliminacyjne są najtrudniejsze, bo nie wiadomo w jakiej formie są dziewczyny. Poziom pokazuje, że nie będzie łatwo. Powalczę o finał, ale będzie o to bardzo trudno. Postaram się pobić rekord życiowy i zobaczę co mi to da. Myślę, że płotki są najmocniej obsadzoną konkurencją w MŚ” – powiedziała Skrzyszowska po biegu.

Do półfinału awansowały 24 płotkarki: po cztery najszybsze z pięciu biegów eliminacyjnych i cztery z najlepszymi czasami spoza czołowych czwórek. Półfinał zaplanowano na środę, a finał na czwartek. (PAP)