23.2 C
środa, 1 maja, 2024

Lekkoatletyczne ME: Złoty medal Nowickiego w rzucie młotem, Fajdek czwarty

Wojciech Nowicki wygrał konkurs rzutu młotem w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Srebrny medal zdobył Węgier Bence Halasz, a po brąz sięgnął Norweg Eivind Henriksen. Paweł Fajdek zajął czwarte miejsce.

Halasz w trzeciej serii poprawił rekord żywiowy na 80,92 i wyprzedził Nowickiego. Polak wrócił na prowadzenie, gdy w piątej serii rzucił 82,00. To najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Henriksen w najlepszej próbie uzyskał 79,45. Ten wynik pozwolił mu wyprzedzić Fajdka.

Pierwsze dwa rzuty Fajdka nie były mierzone. W kolejnych próbach uzyskał 78,43, 78,49, 79,03 i 79,15. Pięciokrotny mistrz świata ukończył rywalizację tuż za podium.(PAP)

Lekkoatletyczne ME – Ingebrigtsen wygrał bieg na 1500 m, siódme miejsce Rozmysa

Jakob Ingebrigtsen wygrał finałowy bieg na 1500 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Srebro wywalczył Brytyjczyk Jake Heyward. Po brąz sięgnął Hiszpan Mario Garcia. Michał Rozmys zajął siódme miejsce.

Ingebrigtsen czasem 3.32,76 pobił rekord mistrzostw Europy i zdobył drugi złoty medal w Monachium. Norweg triumfował także na dystansie 5000 m. Biegacz powtórzył swoje osiągnięcie z ME w Berlinie, gdzie również triumfował na 1500 m i 5000 m.

Drugi Heyward osiągnął czas 3.34,44, a trzeci Garcia uzyskał wynik 3.34,88. Rozmys przebiegł 1500 m w 3.37,63. Polak na 200 metrów przed metą zajmował czwarte miejsce, ale opadł z sił pod koniec biegu.(PAP)