22.8 C
niedziela, 28 kwietnia, 2024

Kuriozalny mecz w lidze ekwadorskiej

Zaledwie 17 minut trwał mecz w piłkarskiej lidze Ekwadoru Barcelona SC Guayaquil – SD Aucas Quito. Z powodu zdekompletowania drużyny gości arbiter zakończył spotkanie przy stanie 2:0 dla Barcelony. Wynik ostatecznie został zweryfikowany jako walkower 3:0.

Ze względu na wiele zachorowań na koronawirusa wśród zawodników zespół Aucas przystąpił do gry w zaledwie siedmioosobowym składzie. Od początku gospodarze uzyskali dużą przewagę, a efektem gole Nixona Moliny w 8. minucie i Leandro Emmanuela Martineza w 16. Chwilę później kontuzji doznał bramkarz Johan Lara i stołeczny klub pozostał z sześcioma piłkarzami na boisku.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek sędzia Alex Cajas w tym momencie musiał zakończyć mecz.

Barcelona zajmuje pierwsze miejsce w tabeli – 17 punktów w ośmiu kolejkach. Wyprzedza o trzy „oczka” Emelec (jeden występ mniej). Aucas plasuje się na dziewiątej pozycji – 9 pkt.(PAP)