14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Kukiz nowym Ziobro

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W ciągu tygodnia odbędzie się kolejne spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w sprawach programowych – powiedział PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. „Jeżeli w ogóle miałbym startować w wyborach, to jedyną partią dzięki której mógłbym wprowadzić w życie moje postulaty, jest PiS” – podkreślił.

Poprzednie spotkanie Kaczyński-Kukiz odbyło się w warszawskiej siedzibie PiS pod koniec kwietnia i dotyczyło – jak relacjonował PAP lider Kukiz’15 – postulatów jego ugrupowania dotyczących zmian w ordynacji wyborczej, referendów, ale – jak zastrzegł polityk – nie było mowy o wspólnych listach wyborczych.
Jak przekazał PAP Kukiz, obecnie trwają rozmowy programowe, które w imieniu jego formacji prowadzi poseł Jarosław Sachajko, a ze strony PiS europoseł Tomasz Poręba, czyli m.in. o zmianie ordynacji wyborczej na model mieszany, zniesieniu immunitetów dla posłów i senatorów czy rozszerzeniu ustawy antykorupcyjnej. „Rozmowy obecnie dotyczą szczegółów, o których dyskutowaliśmy z prezesem PiS podczas ostatniego spotkania na poziomie ogólnym, a prezes Kaczyński dał zielone światło do dalszych rozmów” – powiedział.
„Kolejna moja rozmowa z prezesem Kaczyńskim ma się odbyć w ciągu tygodnia” – poinformował Kukiz. Zaznaczył przy tym, że dotąd z prezesem PiS nie rozmawiał o miejscach na listach. „Dopóki nie będę miał satysfkcjonującej mnie umowy, to nie podejmuję decyzji o starcie w wyborach” – dodał.
Jak podkreślił Kukiz, „człowiek, który jest określany mianem największego dyktatora w Polsce” jest jedynym politykiem, który do tej pory go nie oszukał i wywiązał się praktycznie ze wszystkich ustaleń, „bo zostali już tylko sędziowie pokoju”. „Jarosław Kaczyński wprowadza postulaty proobywatelskie Platformy Obywatelskiej, które ja teraz niosę, a Platforma obecnie głosuje przeciwko nim jak np. referenda, antykorupcja czy sędziowie pokoju” – podkreślił.
„Jeżeli w ogóle miałbym startować, to jedyną partią dzięki której mógłbym wprowadzić w życie moje postulaty, bo sam bez pieniędzy i mediów nie dam rady, jest Prawo i Sprawiedliwość, a wszyscy pozostali od Donalda Tuska poczynając przez Władysława Kosiniaka-Kamysza cynicznie mnie oszukali, ale nie tylko mnie, bo także obywateli i wyborców, bo PSL ma w programie te postulaty, które obecnie blokuje, czyli referenda i sędziów pokoju” – ocenił lider Kukiz’15.
Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz podpisali w czerwcu 2021 roku umowę o współpracy programowej. Dzięki umowie, co wielokrotnie podkreśla lider Kukiz’15, udało się uchwalić m.in. ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników czy o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych. (PAP)

 

autor: Grzegorz Bruszewski

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520