32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Kontrowersyjny artykuł w szkolnym roczniku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zarząd Glenbrook South High School zamierza przeprowadzić dochodzenie w sprawie artykułu, który ukazał się w szkolnym roczniku „Etruscan”. Kontrowersje ma budzić zacytowana wypowiedź jednego z uczniów, który wyraził swoje zrozumienie dla działań Palestyny w Strefie Gazy.

W będącym przyczyną dochodzenia artykule, młody, 10-letni uczeń pochodzenia palestyńskiego, miał między innymi powiedzieć „… Widziałem, co zrobiła Palestyna i byłem szczęśliwy, ponieważ w końcu się bronią”. Potem dodał jeszcze: „Fakt, że cały świat widział tylko to, zamiast skupiać się na przeszłości… zasmuca mnie, ponieważ to moja ojczyzna. To ważne [by o tym mówić], ponieważ… tysiące ludzi umiera każdego dnia. Po prostu bądź świadomy i edukuj się”.

Po tym, jak do dyrekcji szkoły zaczęły napływać protesty w związku z tą wypowiedzią, opublikowano oświadczenie, w którym stwierdzono, że wypowiedzi zawarte w artykule nie reprezentują „poglądów Glenbrook South ani Dystryktu 225”. zapowiedziano równocześnie, że w sprawie artykułu odbędzie się specjalne dochodzenie, a całą sytuację nazwano „głęboko obraźliwą i godną ubolewania”.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520