21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Kolejna osoba uwolniona od zarzutów po weryfikacji śledztwa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mieszkanka Chicago, która spędziła 17 lat za kratkami za podwójne morderstwo, została uniewinniona. To pokłosie kolejnego postępowania w sprawie skompromitowanego detektywa chicagowskiej policji Reynaldo Guevary, który jest oskarżony o wymuszanie fałszywych zeznań w dziesiątkach prowadzonych przez siebie dochodzeń.

Madeline Mendoza miała zaledwie 16 lat, kiedy ona i dwie inne kobiety zostały aresztowane i oskarżone o zabicie dwóch członków gangu w Humboldt Park. Policja twierdziła wtedy, że zwabiły mężczyzn do łazienki, a następnie strzeliły im w głowę.

Śledztwo prowadził skompromitowany detektyw policji chicagowskiej Reynaldo Guevara. Dochodzenie w jego sprawie sprawiło, że prokuratorzy powiatu Cook doprowadzili do uchylenia ponad 30 wyroków skazujących.

Mendoza wyszła z więzienia już 13 lat temu, ale jak twierdzi, do ogłoszenia orzeczenia o swojej niewinności nie czuła się naprawdę wolna. Teraz zamierza wystąpić z formalnym wnioskiem do sądu aby uzyskać certyfikat niewinności, który ostatecznie oczyści ją z zarzutów i pozwoli starać się o rekompensatę finansową.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520