32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Kanada/ Największe sieci kablowe usuwają z oferty rosyjską telewizję propagandową RT

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dwaj najwięksi kanadyjscy operatorzy telekomunikacyjni poinformowali w niedzielę o usunięciu ze swojej oferty rosyjskiej telewizji propagandowej RT, dawniej Russia Today.

Bell przekazał w komunikacie, że od niedzieli RT jest niedostępna w jego ofercie telewizyjnej. Nieco później Rogers opublikował na Twitterze informację po podjęciu decyzji, „że od jutra Russia Today nie będzie dłużej dostępna w ofercie kanałów telewizyjnych”.

 

Bell i Rogers są największymi firmami telekomunikacyjnymi w Kanadzie.

 

Minister dziedzictwa kanadyjskiego Pablo Rodriguez napisał na Twitterze, że „Rosja prowadzi działania wojenne na Ukrainie od 2014 roku i wojnę informacyjną na całym świecie”. „RT jest propagandowym ramieniem reżimu Putina i rozsiewa dezinformację. Nie ma tu dla nich miejsca” – dodał Rodriguez.

 

Wcześniej w niedzielę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że UE zakazała transmisji sygnału RT na terenie krajów unijnych. “Państwowe (media) Russia Today i Sputnik oraz ich spółki zależne nie będą już mogły szerzyć swoich kłamstw, aby usprawiedliwiać wojnę Putina. Opracowujemy narzędzia do zakazania ich toksycznej i szkodliwej dezinformacji w Europie” – dodała.

 

RT, która zaczęło działalność w 2005 roku jako Russia Today, jest nadawanym w wielu językach kanałem informacyjnym finansowanym przez rząd Rosji.

 

Z Toronto Anna Lach (PAP)

 

lach/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520