15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Kalifornijczycy zagłosują nad kontrolą czynszów. „Niektórzy są o jedną podwyżkę od bezdomności”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do trzech razy sztuka? Po dwóch nieudanych próbach AIDS Healthcare Foundation zebrała wystarczającą liczbę podpisów, aby umieścić swój postulat w czasie referendum podczas wyborów prezydenckich w 2024 roku. Fundacja postuluje, aby zdjąć z samorządów lokalnych ograniczenia nakładania kontroli czynszów.

Biuro Sekretarz Stanu Kalifornii Shirley Weber ogłosiło w środę, że propozycja AIDS Healthcare Foundation zakwalifikowała się do poddania pod głosowanie w czasie wyborów w listopadzie 2024 roku.

Inicjatywa „Sprawiedliwość dla najemców” ma dać Kalifornijczykom żyjącym na krawędzi ubóstwa możliwość wynajmu mieszkania w otoczeniu rosnących cen wynajmu. Zwolennicy wprowadzenia kontroli czynszów twierdzą, że wielu Kalifornijczyków jest o „jedną podwyżkę czynszu” od bezdomności. Oprócz ustalenia maksymalnych cen wynajmu mieszkania, propozycja – jeśli zaakceptowana przez Kalifornijczyków – dałaby powiatom i miasto większe możliwości, jeśli chodzi o zapobieganie wysiedlania najemców.

Jeśli mieszkańcy stanu zagłosują w referendum za propozycją, zniesiona zostanie ustawa Costa-Hawkins Rental Housing Act. Środek zabrania miastom i powiatom wprowadzania kontroli czynszów w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, wybudowanych po 1995 roku.

Propozycja nie ma jednak tylko zwolenników. W silnej opozycji do proponowanego pomysłu stoi organizacja California Apartment Assn.

„[Jeśli ten środek zostanie przyjęty – przyp. red.], właściciele lokali stracą jakąkolwiek szanse na pobieranie godziwej wartości rynkowej za swoje inwestycje” – powiedział Tom Bannon, dyrektor generalny stowarzyszenia. „Istnieje wówczas niewielka zachęta do utrzymywania jednostki [nieruchomości na wynajem – przyp. red.] na rynku, nie mówiąc już o inwestowaniu w remonty”.

Red. JŁ

(Źródło: Los Angeles Times)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520