-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Izrael znów atakuje na północy i południu. Są nowe ofiary

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wznowiliśmy walki przeciwko Hamasowi, który złamał ustalenia rozejmu; rząd Izraela jest zdeterminowany, by osiągnąć cele tej wojny: uwolnić zakładników, zniszczyć Hamas i zapewnić, że Strefa Gazy już nigdy nie będzie stanowiła zagrożenia dla obywateli Izraela – przekazał w piątek rano premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Hamas nie wywiązał się „ze swoich zobowiązań do uwolnienia dzisiaj wszystkich kobiet – zakładników”, a także wystrzelił rakiety przeciwko izraelskich cywilom – napisał Netanjahu na platformie X.
„Wraz ze wznowieniem walk podkreślamy: nasz rząd Izraela jest zdeterminowany, by osiągnąć cele tej wojny – uwolnić naszych zakładników, wyeliminować Hamasu i zapewnić, że Gaza nigdy nie będzie stanowić zagrożenia dla mieszkańców Izraela” – dodał.
Wcześniej w piątek armia Izraela przekazała, że wznawia działania zbrojne przeciwko Hamasowi, który złamał warunki trwającego od poprzedniego piątku zawieszenia broni. Wojska izraelskie ostrzeliwują Strefę Gazy z ziemi i z powietrza – relacjonują media.(PAP)

 

Strefa Gazy/ Władze: Izrael atakuje na północy i południu; są nowe ofiary

Po wygaśnięciu trwającego siedem dni rozejmu Izrael ostrzeliwuje z ziemi i powietrza zarówno północną, jak i południową część Strefy Gazy; zginęło jak dotąd co najmniej osiem osób – poinformowały w piątek rano kontrolowane przez Hamas władze Strefy Gazy, cytowane przez CNN.
We wcześniejszym oświadczeniu władze Strefy informowały, że izraelskie wojsko atakuje cele w południowej części Strefy Gazy, w rejonach Chan Junis i Rafah. Nad północno-zachodnim obszarem strefy latają zaś izraelskie myśliwce, a izraelskie pojazdy wojskowe otworzyły ogień tuż po wygaśnięciu zawieszenia broni.
Komunikaty władz Strefy Gazy zostały wydane po informacji izraelskiego wojska na temat wznowienia działań zbrojnych. Wznowiliśmy operację przeciwko Hamasowi, ponieważ ten naruszył rozejm, wystrzelił rakiety w kierunku Izraela i nie przedstawił listy zakładników, którzy mieliby zostać zwolnieni w piątek – podała armia Izraela.
Ministerstwo zdrowia Strefy Gazy poinformowało, że w Rafah na południu tego terytorium zginęło co najmniej 6 osób, nie precyzując, czy byli to cywile, czy bojownicy. Na północy Strefy w izraelskich nalotach zginęło dwoje dzieci – podała stacja BBC, powołując się na słowa lekarza ze szpitala Al-Ahli. (PAP)

 

sm/ adj/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520