20.7 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Izrael otwiera nowy front wojny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Siły Obronne Izraela poinformowały we wtorek, że zatwierdzone zostały plany ofensywy na Liban i podjęto decyzję o „stałym zwiększaniu gotowości wojsk” lądowych. Izrael ostrzegł, że nie będzie tolerował obecności libańskiego Hezbollahu przy swej północnej granicy – podaje portal Times of Israel.

 

„W ramach oceny sytuacji plany operacyjne ofensywy w Libanie zostały zaaprobowane i zatwierdzone” – głosi komunikat armii.

 

Szef północnego dowództwa sił izraelskich generał Ori Gordin i szef dowództwa operacyjnego generał Oded Basiuk zaaprobowali plany działań bojowych – podaje Times of Israel.

 

W nocy z czwartku na piątek libański Hezbollah wystrzelił co najmniej 30 dronów w kierunku siedziby północnego dowództwa Izraela w jednym skoordynowanym uderzeniu i był to największy jak dotąd atak tej grupy z użyciem dronów na państwo żydowskie. Libańskie ugrupowanie wystrzeliło także około 100 rakiet, co również było największym tego typu atakiem odkąd Hezbollah zaczął ostrzeliwać Izrael po rozpoczęciu wojny w Strefie Gazy.

 

Jak dotąd presja dyplomatyczna USA wywierana na gabinet premiera Izraela Benjamina Netanjahu pozwalała uniknąć wojny z Libanem, ale w ostatnich tygodniach napięcie na północnej granicy państwa żydowskiego stale rośnie. Izrael zapowiedział, że jeśli problem ten nie zostanie rozwiązany środkami dyplomatycznymi, to postara się odepchnąć Hezbollah na północ dzięki operacji wojskowej – przypomina Times of Israel. (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520