23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Gubernator Teksasu pozwany. Naukowcy z Columbia przeciwni banowi na TikToka

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

The Knight First Amendment Institute z Uniwersytetu Columbia złożyli w czwartek pozew przeciwko m.in. gubernatorowi Teksasu Gregowi Abbottowi w związku z zakazem korzystania z TikToka na urządzeniach, będących własnością publiczną. Powodzi argumentują, iż przepisy łamią Pierwszą Poprawkę do Konstytucji USA.

he Knight First Amendment Institute to organizacja z Nowego Jorku, zajmująca się wolnością słowa. Pozew został złożony „w imieniu koalicji naukowców i badaczy”, którzy badają wpływ technologii na społeczeństwo.

W pozwie stwierdzono, że decyzja stanu o ograniczeniu dostępu do TikToka na oficjalnych urządzeniach, a także na urządzeniach osobistych używanych do prowadzenia działalności państwowej, obejmuje również nauczanie i badania. Stwierdzono, że „poważnie utrudnia” to wydziałom prowadzenie badań nad aplikacją – w tym badań, które mogłyby wyjaśnić lub przeciwdziałać obawom związanym z TikTokiem.

Krytycy TikTok twierdzą, że popularna aplikacja społecznościowa, należąca do chińskiej firmy macierzystej ByteDance, może promować na swojej platformie pro-chińską propagandę  lub przekazywać dane użytkowników z USA chińskiemu rządowi.

TikTok od dawna utrzymuje, że nie przekazał żadnych danych z USA chińskiemu rządowi i twierdzi, że nie zrobiłby tego nawet wówczas, gdyby został o to poproszony. Aby odeprzeć oskarżenia, firma nadzoruje projekt przechowywania danych użytkowników z USA na serwerach utrzymywanych przez Oracle.

Częściowy ban na TikToka został wprowadzony przez Kongres, Biały Dom oraz część rządów państw zachodnich. Teksas wprowadził swój własny zakaz w grudniu. Zrobiło to także kilkanaście innych stanów.

Red. JŁ

(Źródło: Fox News)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520