28 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Funkcjonariusz DPS udaremnił przemyt migrantów. Wśród nich 9-latek [VIDEO]

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Funkcjonariusz teksańskiego DPS udaremnił halloweenowy przemyt w Zavala County, co w efekcie doprowadziło do uratowania z rąk przemytników 9-letniego chłopca – podaje Fox News.

Dwóch przemytników – z których jeden jest znanym policji członkiem gangu – zostało aresztowanych na drodze 57 w Zavala County, kiedy próbowali uciec SUV-em marki Mercedes-Benz przed kontrolą drogową, przekazał w czwartek Departament Bezpieczeństwa Publicznego. Funkcjonariusz DPS ruszył w pościg za pojazdem.

W końcu Mercedesa udało się zatrzymać. Funkcjonariusze znaleźli w środku sześciu nielegalnych imigrantów – czterech mężczyzn, kobietę i chłopca – którzy zaraz potem zostali przekazani U.S. Border Patrol.

Zatrzymano dwoje przemytników – 42-letnią Donnę Dulce Sanchez z Houston oraz 41-letniego Roberta Anthony’ego Garcię z Palacios. Ten drugi jest według władz członkiem gangu „Tango Blast”. W pojeździe znaleziono broń – pistolet Taurus 9mm.


„Departament Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu jest zaangażowany w zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które są wykorzystywane, represjonowane i przemycane przez przestępcze organizacje przemytnicze dla zysku” – powiedział w oświadczeniu porucznik sztabowy Christopher Olivarez. „Dzięki inicjatywie granicznej gubernatora Grega Abbotta ‘Operation Lone Star’, Texas DPS będzie nadal zwalczać te organizacje przestępcze, które są wzmacniane przez politykę otwartych granic”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520